Strona główna/Aktualności/Pożegnanie pani Dyrektor Bożeny Podgórskiej

Pożegnanie pani Dyrektor Bożeny Podgórskiej

26 Lutego 2024

Po ośmiu latach kierowania Miejską Biblioteką Publiczną w Czeladzi pani Dyrektor Bożena Podgórska przeszła na zasłużoną emeryturę.

W czwartek 22 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste pożegnanie. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Beata Zawiła, Zastępca Burmistrza ds. Komunalnych Elżbieta Dmitruk, Sekretarz Miasta Jolanta Moćko, Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Elżbieta Bazańska-Wolska, a także wszyscy pracownicy Biblioteki oraz Kopalni Kultury.

Włodarze Gminy podziękowali pani Dyrektor za dotychczasową pracę, trud i zaangażowanie, które znacząco przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa oraz upowszechnienia kultury w naszym mieście. Przez wszystkie lata swojej kariery z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonywała powierzone obowiązki. Była inicjatorką modernizacji budynku Biblioteki Głównej, w wyniku którego stał się on bardziej przyjazny, także dla osób mających problemy z poruszaniem się. Dzięki niej Filia nr 5 została przeniesiona do segmentu D zrewitalizowanego budynku Cechowni na terenie dawnej Kopalni Saturn.

Szanowna Pani Dyrektor!

Życzymy Pani dobrego zdrowia i pogody ducha oraz by wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz. Aby znalazła Pani czas na przeczytanie wielu interesujących książek oraz pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań. Mamy nadzieję, że jak my wszyscy, będzie Pani dobrze wspominać wspólnie spędzone tutaj chwile.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej

do góry