Strona główna/Aktualności/"Pomiędzy..." - wystawa fotografii podróżniczej (..)

"Pomiędzy..." - wystawa fotografii podróżniczej Karoliny Będlin  i Michała Szczepańca 

9 Marca 2022

"Kiedy się spieszysz, nic nie widzisz, nic nie przeżywasz, niczego nie doświadczasz, nie myślisz! Szybkie tempo wysusza najgłębsze warstwy twojej duszy, stępia twoją wrażliwość, wyjaławia cię i odczłowiecza."
Lapidarium, Kapuściński R.

Tym mottem kierują się autorzy zdjęć wystawy "Pomiędzy..." prezentowanej w Filii nr 2: Karolina Będlin i Michał Szczepaniec. Są zawodowymi fotografami, zdobywcami wielu nagród i wyróżnień. Ich zdjęcie znalazło się wśród najlepszych portretów na świecie w ogólnoświatowym konkursie fotograficznym Sony World Photography Adwards i zostało wystawione na największej galerii sztuki w Londynie w Somerset House.
W wolnych chwilach podróżują po świecie i utrwalają to, co ich zachwyca. Jak sami mówią: "Kiedy podróżujemy, zatrzymujemy się w chwilach pomiędzy."
Prezentowane przez nich fotografie ukazują piękno przyrody, która zmienia się w zależności od pory dnia i nocy. W kręgu ich zainteresowania jest też obserwacja miasta,  z jego codziennością zdarzeń i kolorytem ludzi, co tworzy klimatyczny nastrój wyjęty niczym z filmowego kadru.
Na wystawie możemy obejrzeć przede wszystkim zdjęcia z Madery, USA i Paryża. Znajdują się tam też fotografie zrobione w Wietnamie, RPA i Izraelu.

Serdecznie zapraszamy do przeniesienia się w różne, piękne zakątki świata.

Wystawę można oglądać od 7 marca do 30 kwietnia 2022 roku w Filii nr 2 (ul. Nowopogońska 227 D-E).

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć w naszej galerii --> KLIK

do góry