Strona główna/Aktualności/Pod Anielskimi Skrzydłami - wystawa malarstwa Katarzyny (..)

Pod Anielskimi Skrzydłami - wystawa malarstwa Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej

7 Kwietnia 2021

Filię nr 2 znowu odwiedziły anioły. Parę miesięcy od wystawy poprzednich, które były aniołami na nowy rok autorstwa Agaty Parady, mamy okazję zobaczyć je jako przewodniczki wiosennej aury. Tym razem zostały one namalowane przez Katarzynę Adamczyk-Drożyńską.

Pani Katarzyna Adamczyk-Drożyńska to urodzona w 1970 r. sławkowianka. Prywatnie realizuje się jako żona i mama dwóch synów. Obecnie na rencie inwalidzkiej - choruje na stwardnienie rozsiane. Jednak kocha życie i cały czas jest aktywna. Jest radną Miasta Sławkowa. Działa też jako przedstawicielka Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego. Założyła działającą przy MOK Sławków grupę „Razem Łatwiej” oraz Sławkowski Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.


Jej pasje to śpiew i malarstwo intuicyjne. Jest wokalistką Studia Efendi Clue pod kierunkiem Agnieszki Rosy. Malarstwo stanowi dla niej formę terapii, gdyż choroba mocno obciążyła ręce oraz nerw wzrokowy, który znacznie pogorszył widzenie barw. Maluje głównie anioły, które towarzyszą jej w życiowej wędrówce na każdym kroku.


Od trzech lat próbuje również swoich sił w Czeladzkiej Grupie Plastycznej Point pod kierunkiem założyciela grupy i znanego czeladzkiego animatora kultury Krzysztofa Zięcika. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych wyżej wymienionej grupy w Czeladzi, Sosnowcu oraz Zabrzu. Nigdy wcześniej nie uczyła się malarstwa, a jej prace są odzwierciedleniem tego co czuje jej serce.

Wystawę można zwiedzać w kwietniu i maju 2021 roku w godzinach otwarcia Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. Nowopogońskiej 227 D-E.

Artystka na łonie natury

do góry