Strona główna/Aktualności/Otwarcie Mediateki - nowej siedziby Filii nr 5

Otwarcie Mediateki - nowej siedziby Filii nr 5

20 Czerwca 2023

W sobotę 17 czerwca 2023 roku podczas Industriady odbyło się długo oczekiwane otwarcie nowej siedziby Filii nr 5 - Mediateki.

Bibliotekę otworzyli wspólnie: burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi - Bożena Podgórska.
Jako pierwsi nową bibliotekę mogli obejrzeć: władze miasta oraz zaproszeni goście. Następnie do zwiedzania zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych uczestników Industriady. A było co oglądać!
Na parterze oprócz księgozbioru dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych znajduje się sala zabaw zaprojektowana z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach. W lewej części parteru zainstalowano komputer dla osób z niepełnosprawnościami. Obok ustawiono fotele, w których można oddać się lekturze lub kontemplować wystawy organizowane w tym samym pomieszczeniu. Obok foteli znajdują się stanowiska komputerowe dla czytelników oraz strefa audio-video. W pobliżu półek z literaturą młodzieżową znajduje się strefa ciszy. Można tam porozmawiać bez obaw, że zostanie się podsłuchanym lub przy pomocy zainstalowanego sprzętu popróbować sił w muzyce.

Po prawej stronie parteru będą się odbywały spotkania, warsztaty rękodzieła oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. W strefie gier znajduje się stanowisko dla wielbicieli gier komputerowych.

Natomiast centralną część piętra biblioteki zajmują siatki hamakowe. Można tam usiąść lub położyć się i w spokoju oddać się lekturze lub słuchaniu muzyki. Z myślą o dzieciach zainstalowano automaty zręcznościowe oraz stworzono pokój zabaw.

Jak więc widać, Filia nr 5 została zaprojektowana nie tylko jako miejsce udostępniania książek. To także miejsce na lekturę, relaks i inspirujące spotkania. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja z otwarcia znajduje się w naszej galerii: KLIK

do góry