Strona główna/Aktualności/Otwarcie Biblioteczek Plenerowych

Otwarcie Biblioteczek Plenerowych

13 Września 2022


W czwartek 9 września spotkaliśmy się w Parku Prochownia, by wziąć udział w otwarciu Biblioteczek Plenerowych. Inicjatorką i fundatorką ich powstania była radna Rady Miejskiej w Czeladzi Patrycja Juszczyk.

W wydarzeniu oprócz pomysłodawczyni przedsięwzięcia wzięli udział: Burmistrz Zbigniew Szaleniec i Zastępca Burmistrza Beata Zawiła wraz z delegacją z Żydaczowa (Ukraina). Przybyły również radne Rady Miejskiej oraz laureatki konkursu literackiego "Niezapomniana Czeladź".

Cała uroczystość odbyła się w strugach deszczu i pod parasolami. Po krótkich przemówieniach Burmistrza Zbigniewa Szaleńca i radnej Patrycji Juszczyk nastąpiło wręczenie nagród laureatkom kokursu "Niezapomniana Czeladź". Został on zorganizowany przez Bibliotekę z okazji 760-lecia lokacji Czeladzi i miał na celu zainteresowanie młodzieży historią naszego miasta. Cel ten został osiągnięty, ponieważ wszystkie nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom a wybór najlepszych sprawiał jury niemałe problemy.

Ostatecznie, trzy pierwsze miejsca zajęły:
I miejsce - Maja Gucwa ze Szkoły Podstawowej nr 7 (klasa VII a) za pracę "Pamiętnik Katarzyny Włodyczkowej - czarownicy z Czeladzi"
II miejsce - Karolina Kacperek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi (klasa VIII a) za pracę "Czarownica po sąsiedzku"
III miejsce - Alicja Binko ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi (klasa VI b) za pracę "Chrzest Czeladzi".

Wszystkie laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz bony prezentowe w wysokości 250 zł, 150 zł i 100 zł.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział. Mamy nadzieję, że będą oni doskonalić swoje pisarskie zdolności.

Cieszymy się, że młodzi ludzie angażują się w życie Biblioteki i już teraz zdradzamy, że przygotowujemy kolejne działania skierowane do nich. Więcej szczegółów będzie można znaleźć już wkrótce na naszej stronie internetowej i profilu Facebook.

W naszej galerii można obejrzeć krótką relację z uroczystości: KLIK

 

do góry