Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie 2023 za nami!

Narodowe Czytanie 2023 za nami!

11 Września 2023

W ubiegłą sobotę 9 września 2023 roku w czeladzkiej Mediatece odbyło się święto polskiej literatury. Tego dnia nasza książnica wzięła udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się już po raz dwunasty. Tym razem mieliśmy okazję przypomnieć sobie jedno z dzieł polskiego pozytywizmu - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

To bardzo nastrojowa książka, napisana barwnym językiem, a zarazem z patriotycznym przesłaniem. Podczas czytania spotkaliśmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich. Wysłuchaliśmy ich codziennych pogawędek i odkryliśmy na nowo bogatą nadniemeńską przyrodę.
Fragmenty powieści przeczytały Panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki: Zdzisława Brzezińska, Wanda Bujak, Aleksandra Małkiewicz, Jolanta Zielińska-Pałka, a także czytelniczki aktywnie uczestniczące w życiu Biblioteki: panie Jolanta Klimek i Halina Jeska. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gadecki.

Po czytaniu wszyscy obecni mogli zapoznać się z wystawą "Czeladzkie pejzaże" prezentującą obrazy namalowane przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia". Osoby chętne wzięły udział w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez panie z Czeladzkiego Koła Gospodyń Miejskich. Nie zabrakło też chętnych do skorzystania z gogli VR i przeniesienia się w inny wymiar.

Miłą pamiątką ze spotkania były zdjęcia w ozdobnej ramie.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu i już dziś zapraszamy na Narodowe Czytanie 2024.

Fotorelację z tego dnia można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

do góry