Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie 2022 za nami!

Narodowe Czytanie 2022 za nami!

6 Września 2022

W sobotę 3 września 2022 roku odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i Romansów”. W tym roku ze względu na trwający w Bibliotece Głównej remont spotkaliśmy na Piaskach przed Filią nr 2.

Utwory Adama Mickiewicza przeczytały czytelniczki naszej biblioteki: Wanda Bujak, Jolanta Klimek i Jolanta Zielińska oraz dwie bibliotekarki: Agnieszka Dzienia i Anna Wałek. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Burmistrz Zbigniew Szaleniec i Zastępca Burmistrza Beata Zawiła.

Wydarzenie otrzymało należne mu oprawę: przed budynkiem biblioteki ustawiono tablicę informującą o spotkaniu, a tuż obok - krzesła dla czytających. Publiczność spoczęła na ławkach i krzesłach na skwerku. Osoby czytające i bibliotekarki były ubrane w kwieciste zwiewne stroje oraz kolorowe wianki a nagłośnieniem i rejestracją spotkania zajął się zespół Kopalni Kultury.

Oprócz czytania przygotowano dodatkowe atrakcje. Po czytaniu obecni mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat romantyzmu w przygotowanych quizach. Dużym powodzeniem cieszyła się fotorama, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z cytatem z najbardziej znanych utworów Adama Mickiewicza.
Cieszymy się, że pomimo trudności związanych z trwającym remontem udało nam się zorganizować to wydarzenie i zainteresować nim szerokie grono Czeladzian. Do zobaczenia na Narodowym Czytaniu 2023!

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć tutaj: KLIK

 

do góry