Strona główna/Aktualności/Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

7 Kwietnia 2022

Czwartkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było naprawdę wyjątkowe.

Ogromnie nam miło, że w ubiegły czwartek mogliśmy podziwiać występ artystów z Amatorskiego Teatru Międzypokoleniowego. Było wzruszająco, ale przede wszystkim energetycznie, radośnie i z humorem, ponieważ było to przedstawienie "O starości na wesoło".
Wysłuchaliśmy poezji recytowanej oraz piosenek, które większość z nas zna i lubi: "Ale to już było", "Wesołe jest życie...", "Być kobietą po 40" i oczywiście pośpiewaliśmy, a to wszystko przy wspaniałym akompaniamencie gitary pana Marka.

Po przedstawieniu spotkaliśmy się przy kawie, aby porozmawiać o książce "Pani Einstein" Marie Benedict. Biografia ta jest bardzo przystępnie napisana i lekka w czytaniu. Książka jest też źródłem mało popularnej wiedzy na temat Milevy Marić, która studiowała w Zurychu na tej samej uczelni, co Albert Einstein i została jego żoną. Miała ogromny wpływ na rozwój nauki. Wspólnie z mężem opracowywała teorie (m.in. szczególną teorię względności), które w poźniejszym czasie okazały się przełomowe i w efekcie zostały nagrodzone Nagrodą Nobla.

Polecamy, naprawdę warto przeczytać!

Marie Benedict jest autorką innych ciekawych powieści biograficznych, takich jak: "Pani Churchill" oraz "Wszystkie życia Hedy Lamarr".

Fotorelację ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

do góry