Strona główna/Aktualności/Malarstwo Wielkich Mistrzów - obrazy haftowane Elżbiety (..)

Malarstwo Wielkich Mistrzów - obrazy haftowane Elżbiety Soczewy-Pięty

20 Września 2021

Filia nr 2 zaprasza na wyjątkową wystawę. Tym razem zaprezentujemy obrazy Wielkich Mistrzów malarstwa wykonane techniką haftu. Autorką tych nadzwyczajnych dzieł sztuki jest Elżbieta Soczewa - Pięta.

Urodzona w Czeladzi, a obecne mieszkanka Sławkowa. Jest magistrem Nauk Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Ta wielka miłośniczka kotów i ogrodów jest pasjonatką haftu, którym interesuje się od 1981 roku. Na jej dorobek artystyczny składają się głównie portrety najwybitniejszych malarzy świata. Wśród nich można wymienić m.in.: "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci, "Madonnę z ulicy" Roberta Ferruziego czy "Żydówkę z pomarańczami" Aleksandra Gierymskiego.

Wszystkie obrazy zostały wykonane z niebywałą precyzją i są wiernym odzwierciedleniem oryginałów, czym mogą wzbudzać zachwyt i podziw wśród oglądających. Ta wspaniała wystawa jest potwierdzeniem ogromnej pasji i talentu autorki.

Wystawę można zwiedzać wrzesień-październik 2021 roku w godzinach otwarcia Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. Nowopogońskiej 227 D-E.

Serdecznie zapraszamy!

Malarstwo Wielkich Mistrzów. Obrazy haftowane Elżbiety Soczewy-Pięty

do góry