Strona główna/Aktualności/Magiczne otwarcie Biblioteki Głównej za nami

Magiczne otwarcie Biblioteki Głównej za nami

13 Grudnia 2022

W poniedziałek 5 grudnia w Centrali czeladzkiej książnicy odbyła się niecodzienna uroczystość - "Magiczne otwarcie Biblioteki Głównej". Tego właśnie popołudnia mieliśmy okazję zaprezentować zaproszonym gościom nowe oblicze naszej biblioteki.

W krótkim wystąpieniu pani Dyrektor podkreśliła, że celem remontu było nie tylko odświeżenie wnętrz budynku, lecz przede wszystkim montaż windy i pętli indukcyjnej, co osobom z niepełnosprawnościami poprawi komfort korzystania z usług biblioteki. Niemniej ważny jest fakt, że dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła oraz wymianie instalacji elektrycznej budynek biblioteki stał się energooszczędny.

Następnie głos zabrali Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec a także zaproszeni goście. Wszyscy byli pod wrażeniem zmian i rozwiązań ułatwiających korzystanie z biblioteki osobom z niepełnosprawnościami oraz dostosowaniem budynku do standardów energetycznych XXI wieku.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do Wypożyczalni, gdzie czekał na nich okolicznościowy tort. W międzyczasie można było zapoznać się z wystawą "Maria Nogajowa: bibliotekarz, artysta, społecznik", przybliżającą postać patronki naszej biblioteki. Ekspozycja została nam udostępniona dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, za co serdecznie dziękujemy!
Kolejny punkt programu odbył się w Czytelni. Był to pokaz iluzji w wykonaniu iluzjonisty Konrada Mościńskiego. Zgromadzona publiczność mogła obserwować między innymi rękę przenikającą przez ściankę, łyżkę zmieniającą się w widelec i czarodziejskie obręcze. Iluzjonista bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością w każdym wieku. Niektórzy z obecnych mieli nawet okazję wystąpić na scenie, co podniosło poziom dobrego humoru wśród publiczności. Przedstawienie zakończył znany wszystkim trick z lewitującym stoliczkiem.

Wydarzenie upłynęło w miłej atmosferze i stanowiło wstęp do kolejnego dnia, w którym nastąpiło długo wyczekiwane przez Czytelników otwarcie biblioteki po modernizacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność w tym szczególnym dla nas dniu. Miło było nam gościć Burmistrza Miasta Zbigniewa Szaleńca, Zastępcę Burmistrza ds. społecznych Beatę Zawiłę, Przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantę Moćko, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gadeckiego oraz Radnych Miasta Czeladź; przedstawicieli zaprzyjaźnionych bibliotek, szkół i stowarzyszeń oraz delegację Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Nie zawiedli nas także nasi Czytelnicy, którzy przybyli, by obejrzeć odmienioną bibliotekę. Miło nam, że mogliśmy spędzić ten czas razem!

Wszystkich, który chcą powspomniać wydarzenia tego dnia zapraszamy do naszej fotogalerii: KLIK
Logotypy

do góry