Strona główna/Aktualności/Listopad w Filii nr 1

Listopad w Filii nr 1

2 Grudnia 2022

Listopad w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej obfitował w ciekawe i różnorodne spotkania dla przedszkolaków oraz uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół Specjalnych.

Dookoła świata z kawą i herbatą.
Jakie zwyczaje związane z piciem herbaty panują w różnych zakątkach świata? Kiedy wymyślono kawę palenie ziaren kawy? O tym, na zajęciach w Filii nr 1, rozmawiano z uczniami Miejskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Na koniec młodzież wykorzystała różne gatunki herbat i kawę do stworzenia ciekawych ilustracji.

Rycerze, księżniczki i przedszkolaki.
O kodeksie rycerskim, damach dworu, rozmawialiśmy z 5 i 6-latkami, z Przedszkola nr 7. Nie zabrakło również smoków wyskakujących z rozkładanych książek. Dzieci sprawdziły swoją spostrzegawczość, wyszukując na rysunkach elementów, które nie pasowały do epoki rycerskiej.

Kolorowe owoce i warzywa.
Kolorowo zrobiło się w bibliotece na zajęciach z 4 i 5-latkami o owocach i warzywach. Podzieliliśmy je na barwy: zielone, pomarańczowo-czerwone, żółte, czerwone, białe i fioletowe. Dowiedzieliśmy się jakie mają witaminy i znaczenie dla organizmu człowieka. Każde dziecko miało za zadanie wymienić i pokolorować warzywo lub owoc z wybranej grupy.

Pierwsze odwiedziny w bibliotece.
W listopadzie swoją pierwszą wizytę w bibliotece miały maluchy z Przedszkola nr 7. Po zajrzeniu w zakamarki wypożyczalni dla dorosłych, zabawie grami sensorycznymi w wypożyczalni dla dzieci, nadszedł czas na wykonanie prostych prac plastycznych w zaciszu czytelni naukowej. Każdy 3-latek otrzymał także kolorową zakładkę do książki.

Głośne czytanie w ramach cyklu "Opowiadania na cztery pory roku".
Tegoroczne zajęcia z dziećmi zamknęło głośne czytanie w Przedszkolu nr 7.
W ramach "Opowiadań na cztery pory roku" poznaliśmy zabawną historię wilka, który miał katar.

do góry