Strona główna/Aktualności/Książka nie jest straszna, czyli Halloween w bibliotece

Książka nie jest straszna, czyli Halloween w bibliotece

31 Października 2023

Dzisiaj w naszych bibliotekach zrobiło się strrrasznie! A wszystko za sprawą dzisiejszego święta - Halloween.

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na dzieci zamiast bibliotekarek czeka strasznie straszny Kubuś Puchatek. Ale nie martwcie się, bo ma przygotowany dla każdego dziecka tradycyjny halloweenowy cukierek (chociaż lubi też psikusy). A kto będzie chciał, może sobie zrobić zdjęcie z upiornymi rekwizytami. 

Filia nr 1 przygotowała tematyczną wystawkę książek dla dzieci i młodzieży, której pilnują duszki. Każdy młody czytelnik może poszuć klimat tego dnia w trakcie lektury.   

W Filii nr 2 czytelników wita cytat z książek Stephena Kinga - jednego z bardziej znanych autorów horrorów oraz propozycje książek na dzisiejszy wieczór.

Również w Mediatece jest strasznie i klimatycznie. Wszystkich odwiedzających już od drzwi witają halloweenowe ozdoby, a chętni mogli wziąć udział w zabawie w liczenie cukierków. Z zadania wyśmienicie wywiązali się dwaj młodzi czytelnicy, którzy - zgodnie z umową - wyszli z biblioteki z nagrodą. Dla starszych czytelników przygotowano propozycje strasznych lektur, a nastrój potęguje muzyka.

Serdecznie zapraszamy!

Krótki fotograficzny przegląd naszych halloweenowych atrakcji można obejrzeć w galerii: KLIK

 

do góry