Strona główna/Aktualności/Głosujmy na projekt Czytniki ebooków w Twojej bibliotece

Głosujmy na projekt Czytniki ebooków w Twojej bibliotece

21 Sierpnia 2023

Rozpoczęło się głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego.

Zachęcamy do głosowania na zadanie o zasięgu wojewódzkim (pula EKO) "Czytniki ebooków w Twojej bibliotece - wypożycz i czytaj bez ograniczeń (kod projektu: MBO-0160/W/23).
Głosowanie trwa od 19 sierpnia do 12 września 2023 roku. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego (również niepełnoletni). Głosować można osobiście w wyznaczonych punktach lub elektronicznie na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

Opis projektu:
Celem zadania jest udostępnienie czytników ebooków wszystkim zainteresowanym bibliotekom publicznym województwa śląskiego. Czytniki będą wypożyczane czytelnikom tych bibliotek, którzy będą mogli zarówno w domu jak i w podróży korzystać z książek elektronicznych udostępnianych przez biblioteki i serwisy takie jak np. Legimi czy Empik Go lub z własnych ebooków. Czytniki ebooków są niewielkich rozmiarów, lekkie, bardziej przyjazne dla wzroku niż smartfony. Jeden czytnik może pomieścić kilka tysięcy książek elektronicznych. Czytniki posiadają funkcje ułatwiające czytanie osobom ze słabym wzrokiem, w tym zmianę rozmiaru czcionka, podświetlenie teksu, zachowując jednocześnie widok strony podobny do tradycyjnej książki. Przewiduje się przekazanie od kilku do kilkudziesięciu czytników na jedną bibliotekę, w zależności od wielkości biblioteki.

do góry