Strona główna/Aktualności/Capoeira - rytm, sztuka walki, muzyka, czyli kolejne (..)

Capoeira - rytm, sztuka walki, muzyka, czyli kolejne spotkanie w ramach projektu Czym skorupka za młodu nasiąknie...

6 Czerwca 2022

W piątek, 3 czerwca 2022 r., na scenie Kopalni Kultury odbyło się spotkanie wraz z niesamowitym pokazem zatytułowane "Capoeira - rytm, sztuka walki, muzyka". Gośćmi wydarzenia byli Maciej Biscoito Tabak wraz ze swoimi uczniami z Klubu Sportowego Capoeira z Sosnowca.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją podczas której Biscoito opowiedział o brazylijskiej sztuce walki Capoeira, o jej tradycjach, pochodzeniu i stylach walki. Następnie zaprezentował instrumenty będące nieodłącznym elementem Capoeira. Opowiedział pokrótce o każdym z nich i zaprezentował rytmy, które nadają tempa walce w roda (czyt. hoda). Po skończonej prezentacji instrumentów odbył się trening pokazowy wraz z komentarzem Macieja zakończony konkursem dla publiczności. Zadaniem uczestników było naśladowanie kopnięć oraz uników zaprezentowanych przez capoeristas. W konkursie nie było przegranych - każdy otrzymał karnet na zajęcia do Centrum Sportowego Capoeira w Sosnowcu oraz słodki upominek.

Zwieńczeniem spotkania był widowiskowy pokaz, czyli Roda de Capoeira, który udowodnił, że ćwiczyć może każdy i w każdym wieku.
Publiczność porwana przez śpiew, grę na instrumentach i fantastyczną atmosferę stworzoną przez gości, rytmicznie klaskała żywo reagując na umiejętności prezentowane przez uczniów Macieja.
Wydarzenie pt.: "Capoeira - rytm, sztuka walki, muzyka" napełniło każdego pozytywną energią i wszyscy uczestnicy wyszli z gmachu Kopalni Kultury z uśmiechem na ustach.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

Spotkanie "Capoeira - rytm, sztuka walki, muzyka" odbyło się w ramach realizacji projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." dofinansowanego z funduszu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

do góry