Strona główna/Aktualności/Camino Primitivo - na najstarszym szlaku do Santiago de (..)

Camino Primitivo - na najstarszym szlaku do Santiago de Compostela

17 Listopada 2021

We wtorek 16.11.2021 r. odbyło się spotkanie pt. "Camino Primitivo - na najstarszym szlaku do Santiago de Compostela".

Podróżniczka Sonia Bała opowiadała o swoim przejściu Camino Primitivo. W ciągu 13 dni przemaszerowała 320 kilometrów. Wyruszając do Santiago, wybrała jeden z najmniej popularnych szlaków, prowadzący przez góry Asturii i Galicji, uznawany za najtrudniejszy ze wszystkich najczęściej uczęszczanych wariantów.

Słynne wędrówki pielgrzymów wspomnianą trasą zapoczątkował król Asturii Alfons II. Szlak ten nazywany jest zamiennie Drogą św. Jakuba. Według przekonań pielgrzymów w katedrze w Santiago znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Trasa przejścia oznaczona jest charakterystyczną muszlą oraz żółtymi strzałkami. Współcześnie przemierzają go nie tylko pielgrzymi, ale też turyści, którzy mają możliwość podziwiania wspaniałych zabytków, skosztowania pysznych dań oraz odwiedzenia miast i miejsc pełnych historii.

Opowieść Autorki prelekcji, uzupełniona o fotografie górskich krajobrazów, średniowiecznych budowli, hiszpańskich miasteczek i wsi sprawiły, że publiczność poczuła się, jakby odbyła tę wyprawę razem z nią.

Już dziś serdecznie zapraszamy do Biblioteki Głównej na grudniowe spotkanie z panią Sonią.

Galeria zdjęć ze spotkania znajduje się tutaj ---> KLIK

 

Już dziś serdecznie zapraszamy do Biblioteki Głównej na spotkanie z panią Sonią w grudniu.

do góry