Strona główna/Aktualności/Biblioteka - świat w jednym miejscu

Biblioteka - świat w jednym miejscu

18 Maja 2022

Biblioteka to magiczne miejsce, dzięki któremu można podróżować w czasie i przestrzeni. I dlatego w Tygodniu Bibliotek 2022 każdego dnia zabieraliśmy dzieci w inne miejsce.

W poniedziałek mali czytelnicy odwiedzający Placówkę Dziecięcą Biblioteki Głównej przenieśli się w dalekie przestworza galaktyki. Rozwiązywali kosmiczne zagadki oraz budowali niezwykłe pojazdy kosmiczne.

Z kolei we wtorek w Wypożyczalni Dziecięcej można było poczuć zapach egzotycznych Indii. Młodzi czytelnicy mieli niezwykle trudne zadanie, ponieważ po zapachu i wyglądzie musieli rozpoznać przyprawy pochodzące z dalekiej Azji. Ponadto wykonali kolorowe rangole oraz malowali indyjskie słonie.

W środę zaprosiliśmy dzieci do niezwykłego świata teatru. Miały okazję wcielić się w aktorów, nakładając na ręce bajkowe pacynki i animując nimi. Bawili się również w artystów, tworząc swoje własne drewniane kukiełki. Ponadto dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i słuchały historyjek obrazkowych przedstawianych w teatrzyku kamishibai.

Przenieśliśmy się także do czasów prehistorycznych. Na placówce pojawiły się ryczące stwory, a każde dziecko wyszło z biblioteki z własnoręcznie wykonanym dinozaurem.


Tydzień Bibliotek zakończyliśmy wizytą w odległych Chinach. W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przez cały piątek można było posłuchać kojącej chińskiej, muzyki. Dzieci uczyły się trudnej sztuki jedzenia pałeczkami i wykonywały kolorowe wachlarze.

 

do góry