Strona główna/Aktualności/Biblioteka OTWARTA!

Biblioteka OTWARTA!

27 Listopada 2020

Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was dobrą wiadomość.

Od 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi oraz Filia nr 1 i Filia nr 2 będą czynne od poniedziałku do piątku w normalnych godzinach pracy. Filia nr 5, ze względu na chorobę pracownika, będzie czynna we wtorki i czwartki od 10.00 do 15.00. W miesiącu grudniu w soboty biblioteki będą nieczynne.

W czytelniach nie będzie dostępu do stanowisk komputerowych, udostępnianie zbiorów będzie obejmowało wypożyczanie książek, audiobooków oraz prasy.

W trakcie udostępniania zbiorów będą obowiązywać zasady reżimu sanitarnego. W związku z tym prosimy pamiętać o założeniu maseczki ochronnej oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do biblioteki.

Ponadto, pragniemy zaznaczyć, że zgodnie z §10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r.w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz 2091) (pełny tekst znajduje się TUTAJ):
"Do dnia 27 grudnia 2020 r. prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Przed wejściem do biblioteki zamieszcza się informację o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie". 

do góry