Strona główna/Aktualności/Autostopem przez północny Pakistan - spotkanie z Sonią (..)

Autostopem przez północny Pakistan - spotkanie z Sonią Bałą

6 Grudnia 2021

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Sonią Bałą, które odbędzie się w środę 14 grudnia 2021 roku o godzinie 1700 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi (ul. 1 Maja 27).

Sonia Bała w Pakistanie spędziła 6 tygodni, przemierzając ten kraj niemal wyłącznie autostopem. Taki środek transportu pozwolił na prawdziwe doświadczenie tego miejsca, bliskie spotkania z mieszkańcami, zaglądnięcie do pakistańskich domów. Czy Pakistan to kraj, którego należy się bać? Czy marzenie o przejechaniu słynnej drogi Karakorum Highway obciążone jest spotkaniem z terrorystami? W co się ubierać, by zaskarbić sobie sympatię i szacunek miejscowych? Jakie to uczucie przekroczyć najwyżej położone przejście graniczne świata? Co się jada u podnóży Karakorum i Himalajów? Dlaczego strażnicy na granicy Pakistanu i Indii muszą mieć iście akrobatyczne zdolności? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedź w czasie prelekcji!

Sonia Bała - miłośniczka gór i architektury średniowiecznej, pasjonatka wędrowania i noclegów pod gołym niebem. Odwiedziła 46 krajów na trzech kontynentach, przejechała autostopem ponad 43 000 kilometrów, z czego dużą część w trakcie trwającej nieprzerwanie 500 dni podróży przez Azję.

 

do góry