Strona główna/Aktualności/Autostopem przez północny Pakistan - prelekcja Soni Bały

Autostopem przez północny Pakistan - prelekcja Soni Bały

23 Grudnia 2021

We wtorkowe popołudnie, 14 grudnia 2021 roku, podróżniczka Sonia Bała po raz kolejny zabrała nas  w piękny zakątek świata. Tym razem był to Pakistan, a właściwie jego północna część. Podróżniczka przez 6 tygodni zwiedzała tę część kraju głównie autostopem. Taki środek transportu pozwolił jej na prawdziwe doświadczenie tego miejsca, bliskie spotkania z mieszkańcami.

Pakistan ma opinię państwa niebezpiecznego ze względu na ataki terrortystyczne. Jednak dla doświadczonego turysty, który szanuje religię i obyczaje innych kultur, jest krajem bezpiecznym.

Opowieść Autorki o Pakistanie uzupełniona była pięknymi i licznymi fotografiami. Można było zobaczyć na zdjęciach niezwykłe widoki: dolinę rzeki Hunzy (słynne wiszące mosty), lodowiec Diran, rzekę Indus płynącą przez Pakistan. Z prelekcji dowiedzieliśmy się, że Islamabad, czyli stolica państwa, wcale nie jest wizytówką kraju. W mieście tym jest ogrom śmieci, z którymi Pakistańczycy sobie nie radzą. Kobiety są rzadkim widokiem na prowincji. Ich zadaniem jest rodzenie i wychowywanie dzieci oraz zajmowanie się domem. W Pakistanie strojem obowiązkowym jest tunika. Strój ma zasłaniać kolana i łokcie. Piękne nakrycia głowy nie są obowiązkowe.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze, które odbędzie się w Nowym 2022 Roku.

do góry