Strona główna/Aktualności/500 dni przygody - autostopem przez Azję

500 dni przygody - autostopem przez Azję

7 Czerwca 2021

14 czerwca 2021 roku o godz. 1730 zapraszamy na spotkanie online z Sonią Bałą "500 dni przygody - autostopem przez Azję".

W czerwcu 2018  postanowiła ona spełnić swoje największe marzenie i ruszyć przed siebie w podróż bez biletu powrotnego. Po 500 dniach w drodze wróciła do kraju z niezliczonymi wspomnieniami, głową pełną fantastycznych krajobrazów, historii, które na długo pozostaną w jej pamięci.

Odwiedziła 17 krajów, przejechała tysiące kilometrów autostopem, pociągami, motorem, konno, spędziła długie godziny na promach. Podróż zaczęła się w Kazachstanie, a trasa wiodła przez przez kraje Azji Środkowej, po Pakistan, indyjski Kaszmir i Ladakh, Nepal, Azję Południowo-wschodnią, kończąc na Filipinach i Indonezji.

Podczas spotkania opowie o bezkresnych kazachskich stepach i kirgiskich dolinach upstrzonych jurtami, onieśmielających szczytach pakistańskiego Karakorum, zapierającym dech w piersiach buddyjskim Ladakhu, kolorowej i rozmodlonej Mjanmie, zapomnianych wioskach środkowego Laosu, orangutanach na Borneo i tradycyjnych plemionach indonezyjskiej wyspy Flores.

Spotkanie odbędzie się na Facebook live.
Link do wydarzenia KLIK

O prelegentce:
Sonia Bała - z urodzenia i pochodzenia czeladzianka. Historyczka sztuki i komparatystka. Pasjonatka architektury, zwłaszcza średniowiecznej. Z miłości do gór została przewodnikiem beskidzkim. Odwiedziła 46 krajów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Przejechała autostopem już 43 tysiące kilometrów. Od czerwca 2018 do października 2019 podróżowała nieprzerwanie przez Azję, poznając kulturę, architekturę i przyrodę tego niezwykle różnorodnego kontynentu.

 

Więcej o tej i innych podróżach Soni Bały można poczytać na następujących stronach:

www.facebook.com/kochambackpacking

https://www.instagram.com/kochambackpacking/

www.kochambackpacking.pl

 

do góry