• Znaleziono 779 wiadomości.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uwaga! Informacja dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy nie mogli odebrać dyplomów podczas zakończenia roku akademickiego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczyste zakończenie roku akademickiego.

Pełna miska dla schroniska

11 Czerwca po raz piąty na terenie Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi odbyła się akcja Pełna miska dla schroniska.

Spotkanie z Marią Czepiel

Dnia 16 czerwca 2016 r. Filia nr 2 MBP w Czeladzi miała przyjemność gościć delegacje francuską. Wydarzenie to miało miejsce przy okazji pokazu multimedialnego pani Marii Czepiel – Paryż mniej znany.

Święto Wolnych Książek

16.06.2016 r. przypada XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, do którego przyłączyła się również MBP Filia 1.

Podwieczorek z planszówką

Jeśli czerwcowe popołudnie, to tylko w bibliotece! Wiedzą o tym seniorzy, którzy po raz kolejny odwiedzili Filię 1 w ramach ,,Podwieczorku z planszówką’’.

Młodzi styliści paznokci

W czasie już ostatnich zajęć literacko – plastycznych przed wakacjami, dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 7 wybrały się na „Wakacje z Muminkami''.

Plenerowe spotkanie z zielarzem

Dla wszystkich wiernych słuchaczy (i nie tylko) spotkań na temat leczniczych właściwości ziół prowadzonych przez Pana Adama Opokę, mamy dobrą wiadomość.

Wesele w Zakopanem

Dlaczego warto obejrzeć fotoreportaż Jerzego Żymirskiego pt. „Wesele w Zakopanem”? Chociażby dlatego, że jest to próba (myślę, że całkiem udana) zmierzenia się z gatunkiem, który dla Jerzego Żymirskiego był daleki, a wręcz obcy.

Nocne atrakcje w Bibliotece

W tym roku czeladzka Biblioteka po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.