• Znaleziono 697 wiadomości.

Rekordowy Finał WOŚP

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już dziś, chociaż nieoficjalnie, wiadomo, że to był rekordowy finał.

Premiera nowej powieści Magdaleny Majcher

11 stycznia w czeladzkiej książnicy (nie mogło być inaczej), odbyła się uroczysta premiera drugiej powieści Magdaleny Majcher "Stan nie! błogosławiony".

Podwieczorek z planszówką

Zima w pełni, ale w Filii nr 1 na noworocznych planszówkach panowała gorąca atmosfera. Starsze grono miłośników gier rozgrzało się przy herbacie, kawie.

Słodko-gorzka historia przyjemności. O czekoladz

Czekolada to jedyna rzecz, która w tak niewielkiej ilości daje tak dużą przyjemność - mówi historyk dr Jacek Kurek, który prześledził dzieje smakołyku od napoju ludów Ameryki po współczesne pralinki.

Ostoja: pędzlem i igłą malowane

Do 5 lutego w Galerii Exlibris MBP można oglądać piękne prace pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy Ostoja.

Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia literacko - plastyczne w dniach 16.01 - 20.01.2017, godz. 09.00 - 11.00

Grudniowe podsumowujące spotkanie Dyskusyjnego Kl

Jak co roku, grudniową porą, Dyskusyjny Klub Książki podsumowuje mijający rok.

Spotkanie z Magdaleną Majcher

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zaprasza na premierę najnowszej powieści Magdaleny Majcher "Stan nie! błogosławiony". Spotkanie odbędzie się 11 stycznia (środa) o godz. 17.00 w MBP w Czeladzi.

Słodko-gorzka historia przyjemności... - prezent

"Słodko-gorzka historia przyjemności. O czekoladzie i nie tylko" to tytuł spotkania, na które Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zaprasza 10 stycznia (wtorek) 2017 r. o godz. 17.30.

W wiosce św. Mikołaja

Grudzień w Filii 1 zaczęliśmy Mikołajkowo! Książki o Mikołaju i świętach, wyskoczyły z półek zajmując miejsce na wystawkach.