• Znaleziono 613 wiadomości.

POD GWIAZDĄ SATURNA

5 października w Filii 4 odbył się wernisaż wystawy POD GWIAZDĄ SATURNA

Czy znacie Bojaczka Strachulka, hipopotama Maksia

Dzieci z Przedszkola nr 11 i trzecioklasiści z SP 2 na pewno już tak. Wszystkie te ciekawe i barwne postacie są bohaterami książek Katarzyny Zychli, którą gościliśmy 4 października w bibliotece.

Senioralia w Bibliotece

1 października Rynek rozkwitał wielobarwnymi parasolami, kolorowo ubranymi seniorami oraz namiotami instytucji i stowarzyszeń, które uczestniczyły w inauguracji Czeladzkich Senioraliów.

Daleko jest blisko - Kuraya no gukuhi

Od czwartku 6 października do końca miesiąca Biblioteka na Piaskach gości niezwykłą ekspozycję fotografii Krzysztofa Błażycy. Wystawa obejmuje zdjęcia z Ugandy, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Zambii.

Dyskusyjny Klub Książki czyta Książki Zakazane

Jak można uczcić Tydzień Książek Zakazanych? Oczywiście czytając choćby jedną ze znajdujących się w Indeksie Ksiąg Zakazanych.

Magiczne farbki

We wrześniu w Filii 1 wiele się działo ! Miesiąc rozpoczął się od kolejnej edycji „Głośnego Czytania”, tym razem pod hasłem „Mądra Mysz w przedszkolu”.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Magiczne farbki
Czytanki - Niespodzianki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej w Czeladzi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 4-8 lat na zajęcia plastyczno – edukacyjne.

Pod gwiazdą Saturna - wystawa prac

5 października (środa) o godz. 10.00 MBP Filia nr 4 zaprasza na wernisaż "Pod gwiazdą Saturna".

Spotkanie z Agatą Kołakowską

W czwartek 27 października o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi (ul. 1 Maja 27) zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską.

Spotkanie z Jackiem Pikułą

11 października (wtorek) 2016 r. o godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi odbędzie się promocja książki Jacka Pikuły "Skrawek Nieba. Poradnik nieporadny".