• Znaleziono 598 wiadomości.

Czytanki - Niespodzianki Z wizytą u Asterixa

W piątkowe popołudnie wybraliśmy się w niezwykłą podróż do Francji. Naszym przewodnikiem po kraju Asterixa i Obelixa była Pani Bożena Baran – Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Francuskiej, Oddział w Czeladzi.

Biblioteka i nowoczesne technologie

Na warsztaty z trudnej sztuki programowania przestrzennego przyszli młodzi miłośnicy i entuzjaści nowinek technologicznych, dla których komputery nie mają tajemnic.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Za nami już kolejny z cyklu wykładów przygotowanych dla Słuchaczy Czeladzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przez naszego partnera Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Nasz ulubiony miś

Filia nr 2 zaprasza do oglądania ekspozycji prac plastycznych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajka w Czeladzi pt. Nasz ulubiony miś, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Prace można oglądać do końca listopada 2016r.

Pośrodku życia z Jolantą Klimek (Bąk)

Jesienna szaruga sprzyja nostalgii i zadumie, taki nastrój zwykle towarzyszy wieczorkom poezji.

Podwieczorek z planszówką

Miło nam było gościć seniorów na listopadowym „Podwieczorku z planszówką”. Tym razem nasi goście chętnie wzięli w swoje dłonie talię kart. Świetnie sprawdziły się grupy mieszane.

Jesienny spacer po czeladzkich parkach

Wiadomo, że dzieci lubią zwierzęta. Odkąd przyszły jesienne chłody, pada deszcz i wieją wiatry zaczęły zastanawiać się, jak sobie dadzą radę te, które żyją w naszym mieście.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Filia nr 2 wraz z Przedszkolem Publicznym nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia oraz Niepublicznym Przedszkolem BAJKA będzie uroczyście obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z wizytą u Asterixa

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4 – 8 lat na zajęcia plastyczno – edukacyjne pt.: Z wizytą u Asterixa, 18.11.2016 o godz. 17.00.

Spotkanie z Cezarym Janem Lisem

Listopadowe spotkanie w Filii nr 2 z autorem książek z zakresu tajemnic II wojny światowej Cezarym Janem Lisem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.