• Znaleziono 613 wiadomości.

Świat Biblii jest wciąż pełen zagadek. Czym były kamienie szlachetne dla ludzi żyjących wiele wieków przed nami? Czy tylko miarą bogactwa? Co symbolizowały?

Puchatek i przyjaciele

Styczniowe spotkania literacko - plastyczne Filia 1 rozpoczęła zimową tematyką. Na ,,Dzień Wiedzy o Pingwinach” obchodzony 20 stycznia zaprosiliśmy grupę 5/6 - latków z Przedszkola nr 7.

Ziołowe ABC

31 stycznia (wtorek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Adamem Opoką w ramach cyklu Ziołowe ABC.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Ziołowe ABC

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej w Czeladzi ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu użytkowego przy ul. Trznadla 1 Nr Dz. 26/7 arkusz mapy 47, pow. 222,58 m²   przeznaczonego na działalność kulturalno-edukacyjną, na czas oznaczony do 31 grudnia 2017 r.

Ja czytam!

Filia nr 2 serdecznie informuje o kolejnych zajęciach w ramach propagowania "mody na czytanie", które odbędą się 9 lutego 2017 w czwartek.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Ja czytam!
Intymnie - poezja Aleksandry Bekus

W programie: rozmowy o przyjaźni, miłości oraz ..., wspólne śpiewanie piosenek i serduszkowe quizy.

Rekordowy Finał WOŚP

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już dziś, chociaż nieoficjalnie, wiadomo, że to był rekordowy finał.

Premiera nowej powieści Magdaleny Majcher

11 stycznia w czeladzkiej książnicy (nie mogło być inaczej), odbyła się uroczysta premiera drugiej powieści Magdaleny Majcher "Stan nie! błogosławiony".

Podwieczorek z planszówką

Zima w pełni, ale w Filii nr 1 na noworocznych planszówkach panowała gorąca atmosfera. Starsze grono miłośników gier rozgrzało się przy herbacie, kawie.

Słodko-gorzka historia przyjemności. O czekoladz

Czekolada to jedyna rzecz, która w tak niewielkiej ilości daje tak dużą przyjemność - mówi historyk dr Jacek Kurek, który prześledził dzieje smakołyku od napoju ludów Ameryki po współczesne pralinki.