• Znaleziono 458 wiadomości.

Od autora do czytelnika

Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek - „Biblioteka inspiruje” stało się bodźcem do przeprowadzenia zajęć bibliotecznych na temat ludzi i instytucji związanych z powstawaniem książki.

Noc pełna atrakcji w czeladzkiej Bibliotece

W sobotę 4 czerwca 2016 r. od godz. 18.00 do 22.00 zapraszamy na drugą ogólnopolską (a pierwszą czeladzką) Noc Bibliotek – pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.

Biblioteka? Naturalnie! - czyli gra terenowa zwana

W piątkowe słoneczne popołudnie z siedziby głównej MBP wystartowały podchody biblioteczne, które w tym roku przebiegały pod hasłem Biblioteka? Naturalnie!

Paryż mniej znany

W czerwcu Filia nr 2 zaprasza do oglądania zdjęć stolicy miłości w obiektywie Marii Czepiel.

Jeden wieczór w Paradise

18 maja (w najszczęśliwszym dniu roku) w MBP w Czeladzi odbyła się uroczysta premiera książki Magdaleny Majcher "Jeden wieczór w Paradise."

Tajemnice manuskryptów

Wśród majowych imprez związanych z książką, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaproponowała kolejne ciekawe spotkanie, które odbyło się w dniu 12.05.2016 r.

Z wizytą u latarnika

Na rozmowę o pisarzu Henryku Sienkiewiczu, w jego w 170 rocznicę urodzin, Filia nr 1 zaprosiła dzieci ze świetlicy Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny.

Radni czytają dzieciom

W ostatni wtorek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła nas Pani Radna Irena Owczarz oraz Tygryski z Przedszkola nr 1.

W maju jak w raju

W ramach comiesięcznych zajęć twórczych - ,,Przygody między wierszami'', przygotowywanych dla dzieci od 5 do 12 lat.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na najbliższy wykład.