• Znaleziono 314 wiadomości.

• Ostatnia
Jura wśród kwiatów i motyli

We wtorek 6 czerwca o 17.30 zapraszamy na spotkanie ze Swietłaną Koniuszewską z PTTK Sosnowiec, która opowie o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Podróże Małego Artysty

Podczas ostatniego spotkania z cyklu „Podróże Małego Artysty” poświęconego Indiom, dzieci miały niebywałą okazję odbyć podróż w głąb siebie w ramach zajęć Jogi Śmiechu.

Każdy autograf to osobna historia

Tym razem w Galerii Exlibris Miejskiej Biblioteki zobaczymy bogaty zbiór autografów, czyli własnoręcznych podpisów znanych osobistości.

Dzieci świata - wystawa fotograficzna

Jednym z ulubionych tematów w fotografii są dzieci. Podróżując po krajach Azji Południowo-wschodniej spotykamy dzieci ulicy, brudne, płaczące, samotne lub proszące o jałmużnę.

Wielki maraton czytelniczy o tematyce podróżnicz

Książki i podróże to najlepsi nauczyciele, a zarazem przyjaciele. Wiedzą o tym Ci, którzy odkryli swoją pasję dzięki literaturze podróżniczej.

Magiczna noc pełna atrakcji

Po raz trzeci w Polsce i po raz drugi w Czeladzi - 3 czerwca odbędzie się kolejna edycja Nocy Bibliotek czyli nocnego buszowania po Bibliotece!

Czyżby w Czeladzi żyły dinozaury?

W piątek w Bibliotece Głównej odbyła się kolejna edycja bibliotecznych podchodów. Ta forma zabawy ma już stałe grono miłośników, ale też dochodzą nowi.

Góry najbliżej nas

Z PTTK Sosnowiec zwiedziliśmy już Cieszyn i Śląsk Cieszyński oraz Beskid Śląski i Morawsko-Ślaski, na razie w teorii.

Mistrzowie kodowania w Czeladzi

Zaczęło się od zgłoszenia Biblioteki do ogólnopolskiej akcji Link do Przyszłości.

Jedną nogą na wakacjach

Przygody między wierszami, adresowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, to kolejna majowa propozycja Filii nr 1 na miłe spędzenie czasu w bibliotece.

• Ostatnia