• Znaleziono 815 wiadomości.

• Ostatnia
Radioaktywne miasto

Radioaktywność, promieniowanie - słowa te od ponad trzydziestu lat wzbudzają lęk.

Opowieści z Czarnobyla

26.04.1986 roku świat na chwilę stanął w miejscu. W tym dniu doszło do wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu.

Beskid Sądecki i Kotlina Sądecka

Miłośników górskich wędrówek zapraszamy 26 marca o godzinie 17.30 do Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. 1 Maja 27) na kolejne w tym roku spotkanie krajoznawcze.

Zapraszamy do Czeladzkiej Biblioteki Komiksów

10 marca o godzinie 17.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach projektu Czeladzka Biblioteka Komiksów, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego 2020.

Spotkanie DKK dla dorosłych - ,,Dziewice Vivaldie

Na minionym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce "Dziewice Vivaldiego" Barbary Quick, w której fikcja literacka przeplata się z faktami.

Świat chińskich baśni

W Filii nr 2 kontunuujemy tematykę azjatycką. Tym razem w ramach spotkania z cyklu Ja czytam – DKE skupiliśmy się na chińskich baśniach.

Kartki Iris Folding na każdą okazję

Trwają zapisy na marcowe warsztaty Czeladzkiego Koła Gospodyń Miejskich.

Na pograniczu Polski i Rusi Kijowskiej

W miniony wtorek (18.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi odbyło się spotkanie z Markiem Pypno z PTTK Sosnowiec. Tym razem odbyliśmy historyczno-krajoznawczą podróż na tereny położone wzdłuż Bugu.

ARS kładzie się cieniem

Miłośnicy poetyckiego słowa spotkali się w miniony piątek, 21 lutego w czeladzkiej bibliotece z Arkadiuszem Robertem Skowronem (ARS).

Kochanowski w Chinach

Kochanowski w Chinach. Pod takim "szyldem" w środowe popołudnie (19.02) udaliśmy się do chińskiego miasta Tai'an.

• Ostatnia