• Znaleziono 804 wiadomości.

• Ostatnia
Kochanowski w Chinach

Luty to w Filii nr 2 "miesiąc chiński". Z tej okazji zapraszamy w najbliższą środę (19.02.2020r.) o godz. 17:00 na spotkanie "Kochanowski w Chinach".

Chińskie wynalazki

Kompas, papier, druk, taczka, proch... Wymieniać można by jeszcze wiele współcześnie używanych rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie naszej codzienności.

Czeladzkie Koło Gospodyń Miejskich

Oj działo się, działo! Na ostatnim spotkaniu Czeladzkiego Koła Gospodyń Miejskich było jak zwykle wesoło i kolorowo.

Informacja w sprawie likwidacji Filii nr 4

Szanowni Czytelnicy! W związku z nierzetelnymi informacjami rozpowszechnianymi w internecie, dotyczącymi zamiaru likwidacji Filii nr 4 usytuowanej przy ul. Niepodległości 1A w Czeladzi informuję, że wszelkie działania dotyczące likwidacji bibliotek, w tym jej filii, reguluje art.13 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (t.j. Dz. U. 2019 r., poz. 1479 z późn. zm.)

W krainie herbaty

Według badań, jest najczęściej po wodzie spożywanym napojem na świecie. Stosowana jest także w kosmetyce i posiada właściwości prozdrowotne.

Dyskusyjny Klub Książki o "Szklanym kloszu" Sylv

Na minionym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiana była powieść Sylvii Plath pt. "Szklany klosz".

Wystawa Chiński Singapur

Singapur. W tym niezwykłym mieście-państwie znajduje się dzielnica Chinatown, która stała się głównym bohaterem najnowszej wystawy w Filii nr 2.

Chińskie wynalazki, które zmieniły świat

Czym jest wynalazek? Jest to zupełna nowość w otaczającym nas świecie. Od odkrycia odróżnia go to, że wcześniej nie istniał.

Herbata - magiczny napój, który zmienił świat

Kawa czy...herbata? Napój ten będzie królował podczas najbliższego spotkania z cyklu W obiektywie życia czyli Poniedziałkowy Klub Seniora w Dwójce.

"Na pograniczu Polski i Rusi Kijowskiej"

Wszystkich, którzy szukają pomysłu na ciekawe podróże, zapraszamy 18 lutego na godzinę 17.30 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. 1 Maja 27.

• Ostatnia