• Znaleziono 701 wiadomości.

• Ostatnia
Nowa książka Aleksandry Bekus

"Na skraju jutra nic nie jest pewne". Słowa te stanowią swoiste motto najnowszej powieści Aleksandry Bekus.

Bibliotekarze: ludzie, pasjonaci i … wariaci

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 w Galerii Ekslibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi prezentowana jest wystawa pt. "Bibliotekarze ludzie, pasjonaci i … wariaci".

Mój przyjaciel Franklin

W trakcie tegorocznego Tygodnia Bibliotek gościem czeladzkiej książnicy był żółw Franklin. Bohater kilkudziesięciu książek dla najmłodszych oraz popularnego serialu telewizyjnego wraz z bibliotekarką odwiedził czeladzkie Przedszkola nr 1 i 11.

Mali odkrywcy świata

Święto biblioteki trwa. Z tej okazji Filia nr 2 zaprosiła 14.05.2019 r. dzieci z Przedszkola nr 5.

Spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem

Historia zawsze wzbudzała zaciekawienie wśród ludzi. Nie tylko profesjonalni badacze zagłębiają się w przeszłość ale również amatorscy pasjonaci.

Pontonowa przygoda z Ciulim-Czulentem w tle - prez

16 maja o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie ze Swietłaną Koniuszewską, która opowie i zaprosi na pontonowy spływ organizowany przez PTTK Sosnowiec.

Architektura minionych czasów

Obecnie prezentowana wystawa Elżbiety Dudy "Architektura minionych czasów" cieszy się...

Seniorzy 60+ pojadą na wycieczkę

Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Podgórska, zapraszają w dniu 27 czerwca 2019 r. Seniorów 60+ na wycieczkę do Wrocławia pt. "Żywiecczyzna - kolebka zbójnictwa".

Spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem

Cezary Jan Lis to postać znana już naszym czytelnikom. Niejeden raz był gościem Filii nr 2 na Piaskach. Obecnie impulsem do spotkania jest promocja piątej książki jego autorstwa pt. "Świat, który odszedł".

8 - 15 maja 2019 XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIO

W dniach 8-15 maja obchodzimy XVI Tydzień Bibliotek, wydarzenie zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji.

• Ostatnia