• Znaleziono 760 wiadomości.

• Ostatnia
Bunt w baśniowym świecie

Podczas listopadowych spotkań z przedszkolakami obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Na drodze ku wieczności

Nieskończoność, nieprzemijalność, trwałość - słowa te dzisiaj rzadko zajmują nasze myśli. Współczesny świat wymaga od każdego człowieka życia w intensywnym tempie, nie pozwalając na chwilę refleksji. Filia nr 2 niejako na przekór temu pędowi zaprasza do zadumy.

Niezwykłe zwierzęta - zagrożone

Zmiany klimatu to zagadnienie, które ze względu na swoją skalę coraz częściej trafia na pierwsze strony gazet.

Zwierzęta, przyjaciele dzieci i dorosłych

Gdy temperatura za oknami spada warto zwrócić większą uwagę na tych, którzy są dookoła nas. Szczególną troską powinniśmy otoczyć w tym czasie naszych pupili. To właśnie zwierzęta były tematem spotkania w Filii nr 2.

Kalendarzowe uroczystości

Świętowanie stanowi nieodłączny element życia każdego człowieka. Celebrujemy urodziny, imieniny, ślub i wiele innych ważnych wydarzeń. Szczególną uwagę poświęcamy świętom, które jednoczą większe grupy osób.

Relacja z Czarnobyla

Uwaga! Teren skażony. Na parę chwil Filia nr 2 stała się strefą dotkniętą promieniowaniem. Wszystko to za sprawą pana Rafała Ponikiewicza, który w ramach cyklu "Podróże Ciekawych Świata" opowiadał o czarnobylskiej elektrowni atomowej.

Święta w Polsce i nie tylko

Wielkanoc, Narodowy Dzień Niepodległości, Dzień Dziadka, Dzień Nauczyciela, Światowy Dzień Ptaków. Co łączy wszystkie te wydarzenia?

Opowieści śmiesznej treści

W słoneczny, listopadowy poniedziałek w naszej bibliotece mieliśmy przyjemność gościć autorkę książek dla dzieci - Renatę Piątkowską.

Atomowe opowieści

Reaktywność, promieniowanie, reaktor jądrowy. Z pewnością słyszałeś już te pojęcia i masz mniejszą lub większą wiedzę na ten temat.

Malarstwo Jana Miciora

Obecnie udostępniona wystawa prac Jana Miciora cieszy się sporym zainteresowaniem.

• Ostatnia