• Znaleziono 687 wiadomości.

• Ostatnia
Spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem

Historia zawsze wzbudzała zaciekawienie wśród ludzi. Nie tylko profesjonalni badacze zagłębiają się w przeszłość ale również amatorscy pasjonaci.

Pontonowa przygoda z Ciulim-Czulentem w tle - prez

16 maja o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie ze Swietłaną Koniuszewską, która opowie i zaprosi na pontonowy spływ organizowany przez PTTK Sosnowiec.

Architektura minionych czasów

"Architektura minionych czasów" to tytuł wystawy, którą można podziwiać w Filii nr 2. Składa się z około 20 prac autorstwa Elżbiety Dudy. Stanowią one równocześnie ilustracje do książki Cezarego Jana Lisa pt. "Świat, który odszedł".

Seniorzy 60+ pojadą na wycieczkę

Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Podgórska, zapraszają w dniu 27 czerwca 2019 r. Seniorów 60+ na wycieczkę do Wrocławia pt. "Żywiecczyzna - kolebka zbójnictwa".

Spotkanie autorskie z Cezarym Janem Lisem

Cezary Jan Lis to postać znana już naszym czytelnikom. Niejeden raz był gościem Filii nr 2 na Piaskach. Obecnie impulsem do spotkania jest promocja piątej książki jego autorstwa pt. "Świat, który odszedł".

8 - 15 maja 2019 XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIO

W dniach 8-15 maja obchodzimy XVI Tydzień Bibliotek, wydarzenie zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji.

Kobiety - kobietom

9 maja o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Kobiety - kobietom.

Czeladzkie Koło Gospodyń Miejskich

Czeladzkie Koło Gospodyń Miejskich zaprasza 15 maja na warsztaty rękodzieła.

Chodzisz z dzieckiem do biblioteki? Dajesz mu wię

Już we wrześniu startuje II edycja projektu "Mała książka – wielki człowiek", w której bierze również udział nasza Biblioteka!

Audiobook to też książka!

Odkrycie przez archeologów skamielin, umożliwiło nam poznanie prehistorycznych zwierząt. Te duże, silne osobniki o ostrych zębach i pazurach, wylęgające się z jaj, wyginęły dawno temu. O czym mowa?

• Ostatnia