• Znaleziono 744 wiadomości.

• Ostatnia
Wody świata

Bezbarwna, bezwonna, bez smaku. Bez niej człowiek nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż dziesięć dni. O czym mowa? Oczywiście o wodzie, najbardziej rozpowszechnionej substancji zarówno na Ziemi jak i w całym wszechświecie.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Wody świata
Wędkarstwo - spotkanie z pasjonatem Piotrem Obrus

21 października nasza biblioteka gościła kolejnego Pasjonata z Zagłębia. Tym razem Piotr Obrusik opowiadał o swojej pasji, czyli wędkarstwie.

Wieczór poetycki na Piaskach

Wieczory poetyckie zwykle kojarzone są z zadumą i melancholią. Natomiast poniedziałkowe spotkanie w Filii nr 2 było pełne pozytywnej energii.

Spotkanie z Renatą Piątkowską

4 listopada o godz. 9.00 i 10.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Renatą Piątkowską.

Idzie jesień przez park

16 października w Filii 4 odbył się wernisaż wystawy "Idzie jesień przez park". Wystawa prezentuje obrazy namalowane podczas VIII Czeladzkich Plenerów Osób Niepełnosprawnych.

Z książką w świecie zwierząt

Październik to miesiąc, w którym szczególnie kładzie się nacisk na los zwierząt. Troską, jednak powinniśmy otaczać je przez cały rok.

Wieczór poezji w Filii nr 2

Coraz krótsze dni skłaniają ku refleksji. Jesień jest porą, w której warto zwolnić i zastanowić nad tym co w życiu jest ważne. Szczególnego znaczenia nabiera to w świecie, który na co dzień pędzi w zawrotnym tempie.

Indyjskie przekąski

Zgodnie z obietnicą udostępniamy przepisy na indyjskie przekąski, które można było spróbować w czasie Nocy Bibliotek.

Vademecum wędkarstwa

Chciałbyś uprawiać wędkarstwo, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie wiesz, jaki sprzęt jest do tego potrzebny i gdzie można go kupić?

To była niezapomniana Noc

5 października po raz kolejny czeladzka Biblioteka uczestniczyła w V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

• Ostatnia