Strona główna/Aktualności/Zapraszamy na koncert Dombrova Piano Duo

Zapraszamy na koncert Dombrova Piano Duo

31 Sierpnia 2021

Już w najbliższą sobotę 4 września w Kopalni Kultury odbędzie się Narodowe Czytanie 2021.

Podczas tego wydarzenia odbędzie się koncert Dombrova Piano Duo.

Duet ten tworzą Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk. Są kumplami od szkolnej ławki. Ich marzenia muzyczne spełniły się, bo zostali pianistami. Podczas studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wpadli na pomysł wspólnego grania. Tak powstał ich duet fortepianowy Dombrova Piano Duo. Kochają muzykę i cieszy ich wspólne muzykowanie. Oprócz muzyki klasycznej na swoich koncertach wykonują muzykę filmową... a nawet rockową! Uwielbiają muzyczne podróże. Oprócz koncertów w Polsce występowali razem m. in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Anglii i na Słowenii. W 2020 roku wydali swój debiutancki album - "Klasycznie i rozrywkowo".

Dotychczas występowali na takich scenach jak:

• Royal Albert Hall - Elgar Room w Londynie,
  • Teato Salieri w Legnago (Włochy),
  • Sala Teatralna w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej,
  • Sala Koncertowa w Akademii Muzycznej w Katowicach,
  • Sala Koncertowa im. Karola Stryji w Filharmonii Śląskiej w Katowicach,
  • Sala Koncertowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku,
  • Sala Koncertowa przy Szkole Muzycznej w Sosnowcu,
  • Sala Koncertowa w Szkole Muzycznej I st. w Wejherowie,
  • Sala Koncertowa Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach,
  • "Fabryka Pełna Życia" w Dąbrowie Górniczej,
  • Hala Koszyki w Warszawie,
  • Dworek Adama Chełmońskiego w Grodzisku Mazowieckim,
  • Sala Koncertowa im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim,
  • Miejska Galeria Sztuki "Obok" w Tychach.

Lata wspólnej pracy zaowocowały osiągnięciami:

• I miejsce na Międzynarodowym Konkursie „Grand Prize Virtuoso 2016 w Londynie,
  • III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri” 2016 we Włoszech,
  • Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie „Rising Stars Grand Prix 2016 International Music Competition Berlin",
  • Nagroda Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej, za osiągnięcia w Dziedzinie Kultury,
  • Nagrody Dziennika Zachodniego w Plebiscycie na Osobowość Roku 2017 i Osobowość Roku 2021 w Dziedzinie Kultury,
  • III Nagroda w Konkursie Muzycznym na nową wersję pieśni Stanisława Moniuszki, organizowanym przez Filharmonię Śląską oraz Radio Katowice.

Serdecznie zapraszamy na koncert !