06 MAJ 2020

Zaopiekuj się mną

Zdjęcia podpowiecznych schroniska

Pomimo zaistniałej sytuacji, która wymusiła zamknięcie wielu instytucji, biblioteka nadal funkcjonuje.

W ostatnich dniach Filia nr 2 przekazała Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu nakrętki, które udało się uzbierać dzięki Czytelnikom. Nie poprzestając jedynie na takiej formie współpracy, zorganizowaliśmy wraz z tą placówką wystawę pt. "Zaopiekuj się mną".  Znajduje się ona w dużych oknach budynku, dzięki czemu można ją oglądać na zewnątrz biblioteki. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu fotografii przedstawiających psy oraz koty czekające na dom. Przy każdym zdjęciu znajduje się krótki opis charakteru zwierzaka oraz jego wymagań. Zamieszczony jest również numer telefonu wolontariusza odpowiedzialnego za konkretnego podopiecznego, z którym można kontaktować się w sprawie ewentualnej adopcji. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy. Kto wie? Może to właśnie na Ciebie spojrzą oczy pełne miłości.