03 WRZ 2020

Zaczytane Ławki i inne nowości

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przed czeladzką książnicą stanęły dwie Zaczytane Ławki. Są one częścią Zaczytanego Szlaku, będącego nietypową formą promocji czytelnictwa.

Mają kształt otwartej książki i wyglądem oraz nazwą nawiązują do czeladzkich legend. Służą nie tylko odpoczynkowi. Za ich pomocą można zapoznać się z treścią niektórych klasycznych pozycji z literatury polskiej i powszechnej. Aby odsłuchać lub przeczytać wybrany tytuł, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na  tablicy. Kod umieszczony obok ławki bębnika magistrackiego przekieruje nas na stronę z książką dla dzieci lub młodzieży, zaś ten obok ławki Czeladzi - do jedej z książek dla dorosłych.

Z myślą o wygodzie czytelników już niedługo przy wejściu do Biblioteki Głównej przy ul. 1 Maja 27 zostanie zamontowana wrzutnia. Będzie to z pewnością duże udogodnienie dla czytelniów, którzy już niedługo będą mogli zwrócić książkę poza godzinami pracy biblioteki, także w niedziele i święta.

To jednak nie koniec nowości w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na bocznej ścianie budynku już teraz widnieje szkic muralu z postacią Galla Anonima piszącego swoje kroniki. Z niecierpliwością czekamy, aż kontury wypełnią się kolorami.