20 CZE 2018

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży

Ferie w Bibliotece

Czerwiec to dobry moment na podsumowanie naszych (Oddziału dla Dzieci i Młodzieży czeladzkiej MBP) działań, które podejmowaliśmy w ciągu całego roku szkolnego 2017/2018.

Jest się czym pochwalić, bo w tym okresie przeprowadziliśmy i uczestniczyliśmy w ponad 80 imprezach, w których wzięło udział ok. 1700 osób. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się warsztaty plastyczne z cyklu "Kartka, kredki i skarpetki" oraz "Ferie w Bibliotece". Ponad 530 dzieci i młodzieży skorzystało z przeprowadzanych w naszej placówce zajęć literackich i lekcji bibliotecznych. Zorganizowaliśmy 2 spotkania autorskie dla młodszych i starszych uczniów szkoły podstawowej, jedno z Pawłem Beręsewiczem, a drugie z Krzysztofem Petkiem. Z kolei najmłodsi nasi czytelnicy mieli okazję poznać przesympatyczną Misię Marysię, która odwiedziła czeladzkie przedszkola i żłobek, zachęcając dzieci do czytania książek. W ramach akcji CPCzDz wyruszaliśmy z książeczkami do zaprzyjaźnionych przedszkoli, aby czytać i rozmawiać z przedszkolakami na ich temat. Działający w bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Młodzieży Dwukropek zyskał nowych sympatyków, chociaż w dalszym ciągu czekamy na chętnych do rozmów o literaturze przy kawie, herbacie i słodkim co nieco. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z cyklu "Quizy i łamigłówki dla mądrej główki!", podczas których wspólnie z młodymi czytelnikami ćwiczyliśmy szare komórki i świetnie się bawiliśmy. Tych imprez i spotkań było jeszcze całe mnóstwo: "Dzień kobiet i kobietek", warsztaty aktorskie, akcja na schronisko dla zwierząt, spotkanie z dziećmi i rodzicami z Klubu Aktywnej Mamy, "Noc Bibliotek". Wszystkie nasze działania nie miałyby sensu, gdyby nie nasi wspaniali czytelnicy, współpracujące z nami panie nauczycielki, panie przedszkolanki i same dzieciaki, które lubią do nas przychodzić. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania, imprezy i zajęcia!!!