27 LIP 2017

Warsztaty rysunku

Bibliotekarka dziękująca prowadzącemu zajęcia plastyczne
Bibliotekarka dziękująca prowadzącemu
zajęcia plastyczne

Właśnie zakończyliśmy na Filii nr 1 nasze "Spotkania z plastyką".

Zaczynaliśmy od łatwych szkiców. Mimo rozbieżności wiekowej poziom rysowania wśród uczestników warsztatów był bardzo wyrównany. Podczas pierwszych zajęć ćwiczyliśmy rysunki na bryłach - przestrzenne. Udowodniliśmy, że z koła może powstać każde zwierzę. Uczyliśmy się również technik szkicowania i podstaw światłocienia, w oparciu o własnoręczny szkic jabłka i brył geometrycznych.

Podczas kolejnego spotkania rysowaliśmy węglem.

Czy było to łatwe zadanie? Nasi uczestnicy świetnie dali sobie radę. Nie zapomnieliśmy też o kolorach! Uczyliśmy się rysować pastelami. Po rozgrzewce, przy kolorowankach, nadszedł czas na odwzorowanie postaci z zachowaniem właściwych proporcji. Na zakończenie nie zapomnieliśmy o naszych najpilniejszych uczestnikach warsztatów, którzy otrzymali małe niespodzianki.

Specjalne podziękowania należą się naszemu prowadzącemu – panu Kordianowi Betcherowi.