Strona główna/Aktualności/Wystawa grafik Samanty Stochli w Mediatece

Wystawa grafik Samanty Stochli w Mediatece

5 Marca 2024

Filia nr 5 - Mediateka zaprasza na wystawę grafik Samanty Stochli "Cała jesteś piękna".

Samanta Viktoria Stochla (ur. 1976) jest artystką i dziennikarką. W swoich pracach zgłębia zagadnienie POWOŁANIA jako drogi życiowej i EKSPERYMENTU jako sposobu na życie. Tworzy ceramikę, akwarele, grafiki komputerowe, obrazy olejne, mix media i biżuterię. Jako dziennikarka specjalizuje się w wywiadach.

Ukończyła m.in. ceramikę na wydziale Sztuk Pięknych z dodatkowym fakultetem z Krytyki Kultury (BA Fine Art with Critical Cultures) w National College of Art and Design w Dublinie, Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Dziennikarskie w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i studia magisterskie z zakresu Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wystawa będzie dostępna w dniach od 8 marca do 8 kwietnia 2024 w godzinach otwarcia Mediateki.
Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć w naszej galerii: KLIK