04 WRZ 2018

Wakacje w Bibliotece

Dzieci prezentują swoje prace

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl warsztatów literacko - plastycznych przeznaczonych dla naszych najmłodszych czytelników.

Wzorem lat ubiegłych zorganizowano 6 spotkań pod wspólnym hasłem Wakacje w Bibliotece. W trakcie zajęć dzieci rozwijały różne umiejętności m.in.: twórczą inicjatywę, pomysłowość oraz kreatywność. Powstało wiele ciekawych prac wykonanych najróżniejszymi technikami min: recyklingowe ptaki – cudaki, antystresowe gniotki, stworki z plasteliny, papierowe rafy koralowe. Ponadto odwiedziliśmy deszczową Irlandię oraz poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się w górach. Nie zabrakło również różnego rodzaju łamigłówek, rebusów, kalambur i gier planszowych, przy których dzieci ćwiczyły sprawność umysłową, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Łącznie z wakacyjnej oferty bibliotecznej skorzystało około 100 osób. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne imprezy biblioteczne.