Strona główna/Aktualności/Wakacje w Bibliotece

Wakacje w Bibliotece

2 Września 2021

Niezwykły i tajemniczy świat zwierząt był motywem przewodnim tegorocznych warsztatów plastycznych organizowanych w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży.

W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się, po co pająki tkają sieć oraz dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszej planety i całej ludzkości. Przyjrzeliśmy się z bliska gatunkom wymarłym, poznaliśmy tarpana, alkę olbrzymią oraz dodo. W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć dinozaurów, które cieszą się ogromną popularnością. Ponadto odwiedziliśmy Australię, gdzie podziwialiśmy niezwykłą rafę koralową.

Efektem warsztatów, oprócz zdobytej wiedzy, były prace plastyczne wykonane najróżniejszymi technikami. I tak powstały szkielety dinozaurów, egzotyczne ptaki z kolorowego papieru, sympatyczne pandy oraz zabójcze pająki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i zapraszamy na kolejne imprezy biblioteczne.

Wybrane zdjęcia z warsztatów można obejrzeć tutaj -> KLIK