Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

12 LUT 2020

W krainie herbaty

Podziękowania
Podziękowania

Według badań, jest najczęściej po wodzie spożywanym napojem na świecie. Stosowana jest także w kosmetyce i posiada właściwości prozdrowotne.

O czym mowa? Oczywiście o herbacie.W jej fascynujący świat wprowadziła nas Pani Monika Czerwień. Była ona gościem specjalnym lutowego spotkania z cyklu "W obiektywie życia" w Filii nr 2. Pani Monika z pomocą chińskich legend pokazała nam źródło pochodzenia tego napoju. W bardzo interesującym stylu mówiła o typach herbaty, sposobach jej zaparzania, a nawet naczyniach stosowanych specjalnie w tym celu. Napar ten był także inspiracją dla chińskich poetów, których kilku utworów mogliśmy wysłuchać. Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji różnych rodzajów napoju.

Temat, jak zauważyła zgromadzona publiczność, jest bardzo rozległy. Nie sposób opowiedzieć o wszystkim podczas jednego spotkania. W związku z tym, zachwyceni słuchacze dopytywali o możliwość kolejnych prezentacji. Niedosyt pozostał, więc istnieje możliwość kontynuacji zagadnienia. Filia nr 2 serdecznie dziękuje pani Monice Czerwień za pasjonującą prelekcję, pełną ciekawostek związanych z czymś tak codziennym jak herbata. Nie zapominamy również o podziękowaniach dla publiczności, która zechciała spędzić te poniedziałkowe, ponure popołudnie w naszej bibliotece.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl