Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

10 CZE 2019

W Bibliotece fajnie jest, czyli Po nitce do kłębka

Uczestnicy podchodów
Uczestnicy podchodów

Po nitce do kłębka, to kolejna edycja rodzinnych podchodów organizowanych przez czeladzką bibliotekę. W tym roku skupiliśmy się na mitologii greckiej i rzymskiej.

Zadania były wymagające (taką mamy nadzieję). Należało wykazać się wiedzą, logicznym myśleniem, znajomością terenu, siłą, sprytem, celnością i odwagą. Przy okazji zawodnicy poznali najważniejszych mitologicznych bohaterów i podobnie, jak oni świetnie sobie z wyznaczonymi zadaniami poradzili. Mityczna droga wiodła od Biblioteki Głównej przez Park Kamionka, Grodzisko zabaw, Rynek po Filię nr 1. Na zawodników czekały rebusy Ateny, zagadki Sfinksa, ćwiczenia sprawnościowe Herkulesa, labirynt Minotaura i wiele innych. Choć trzeba się było trochę nabiegać (bo czas był limitowany), wszyscy (łącznie z rodzicami) bawili się świetnie, o czym świadczyły uśmiechnięte i zadowolone buźki.
Dla nas taka rodzinna zabawa, to dobra okazja do promocji czytania, poznania literatury, wypożyczenia książek a nawet zapisania się do biblioteki. Do tego dochodzi super zabawa, dużo śmiechu, wspólnie spędzony czas i zdrowa rywalizacja. Czego można chcieć więcej?
Dziękujemy wszystkim uczestnikom z drużyn: Pogromcy mitów; Skorpiony; Dzikie Bandziory; Drużyna G-Z; Szybcy jak Hermes, waleczni jak Ares; Trzy Świnki, którzy stanęli na wysokości zadania i fantastycznie się bawili. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy, nie zważając na upał, jak zwykle ochoczo i z radością towarzyszyli swoim dzieciakom w gonitwie po mieście.

Dziękujemy Cafe Desa, która wszystkich strudzonych zawodników ugościła pysznymi lodami.

Na kolejnych podchodach widzimy się za rok a tymczasem zapraszamy do Biblioteki po książki.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl