05 LIP 2017

Uroczyste podsumowanie zajęć dla seniorów

Spotkanie seniorów

3 lipca czeladzcy seniorzy zawitali do MBP Filii nr 1 na  comiesięczny "Podwieczorek z planszówką".

Tym razem jednak spotkanie rozpoczęliśmy nie grami, a dyskusją na temat działań organizowanych dla osób starszych przez Bibliotekę. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że gry planszowe muszą nadal się toczyć! Podobnie jak cykl zajęć w Strefie Relaksu odbywający się na ul. Szpitalnej, w Związku Emerytów i Rencistów. Pomysłów na wytwarzanie naturalnych kosmetyków, z produktów znajdujących się w każdej przydomowej spiżarni wciąż przybywa.

Dużą popularnością cieszyły się też spotkania podróżnicze "Palcem po mapie", odbywające się w DPS Senior, gdzie bez kosztownych biletów, przenosiliśmy się za pomocą prezentacji multimedialnych do ciekawych zakątków świata. Poznawaliśmy zabytki, kulturę, potrawy, sprawdzaliśmy swoją wiedzę za pomocą quizów, czy konstruowaliśmy wybuchające lawą islandzkie wulkany.

Podczas zajęć łączyliśmy też pokolenia – dzieci z Przedszkola nr 11 świetnie bawiły się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej, a najmłodsi czytelnicy chętnie nauczyli się od tych nieco starszych trochę już zapomnianych gier w klasy, kapsle, czy skakania w gumę.

Wśród osób starszych są czytelnicy preferujący audiobooki – dla nich, co tydzień w "Seniorze", organizowane są spotkania : "Co w książkach piszczy". Wspólnie słuchamy książek, a także przeglądamy bieżące numery czasopism. Następne słuchanie już w poniedziałek!

Filia nr 1 nie zapomina również o osobach, które lubią czytać, ale nie mają sił aby dotrzeć do Biblioteki. Usługa "Książka na telefon" działa przez cały rok!

Kolejne spotkania przy grach planszowych już po wakacjach. Serdecznie zapraszamy.