30 KWI 2020

UWAGA PILNE!!! Informacja dotycząca terminu i zasad otwarcia Biblioteki

Zgodnie z informacjami podanymi przez Prezesa Rady Ministrów, decyzję o otwarciu Biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem.

Aktualnie trwają intensywne przygotowania do otwarcia naszej Biblioteki na nowych zasadach w celu zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii zarówno dla użytkowników, jak i dla pracowników. Pracownicy Biblioteki zostali zaopatrzeni juz w środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice i rękawiczki, pomieszczenia do kontaktu z czytelnikami są wyposażane w osłony z pleksi.

Obecnie trwają prace nad procedurami, które będą obowiązywać w placówkach bibliotecznych. Procedury odnoszą się do najnowszych wytycznych Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Tak jak zaznaczono we wstępie, w chwili obecnej trwają uzgodnienia co do procedur oraz trybu wydania opinii przez sanepid.

Po podjęciu stosownych uzgodnień, dyrektor w porozumieniu z organizatorem podejmie niezwłocznie decyzję o uruchomieniu Biblioteki. Z całą pewnością jednak NIE NASTĄPI to 4 maja br. O terminie otwarcia Biblioteki dla czytelników poinformujemy niezwłocznie poprzez nasze media społecznościowe, stronę internetową oraz informację pisemną wywieszoną na drzwiach Biblioteki.

Dyrektor Biblioteki
                                                                                                                    mgr Bożena Podgórska