28 LIS 2016

Tyle zejść, ile wejść - życzą sobie wpinacze wysokogórscy

Sławek Olejniczak prezentuje slajdy

Barwną i fascynującą, ale też bardzo przyziemną i prawdziwą rzeczywistość zdobywcy wysokich gór przedstawił nam na czwartkowym spotkaniu Sławek Olejniczak.

To była właściwie pamiętnikarska relacja z podróży. Dzięki niej wiemy czego szukają w wysokich górach wspinacze: wrażeń, sprawdzenia siebie i siły swojego charakteru oraz widoków, pięknych widoków i przemyśleń, które dostępne są tylko nielicznym, tym wybranym. Dlaczego Sławek się wspina? Bo jak się raz zacznie i pokocha góry, to działa jak narkotyk- uzależnia i wciąż chce się więcej i wyżej. Ale nie należy zapominać o zdrowym rozsądku i wyznaczeniu granicy (ze względu na własne bezpieczeństwo i czekającą w kraju rodzinę), której przekroczyć nie wolno. Wystawa zdjęć i artefaktów z podróży Sławomira Olejniczka dostępna jest w MBP w Czeladzi (ul. 1 Maja 27) do 15 grudnia. Zapraszamy.