Strona główna/Aktualności/Biblioteka Przyjazna Ukrainie - porozmawiajmy po polsku / (..)

Biblioteka Przyjazna Ukrainie - porozmawiajmy po polsku / Бібліотека дружня до України - поговоримо польською

27 Kwietnia 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki inicjatywie naszej czytelniczki - pani Małgorzaty - w Filii nr 2 został zorganizowany bezpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy.

Adresowany jest do osób nie znających języka, potrzebujących zyskania podstawowych umiejętności. Ma on na celu ułatwienie porozumiewania się, jednak nie jest to profesjonalny kurs kończący się wydaniem certyfikatu. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek 25 kwietnia br.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie, w każdy poniedziałek o godzinie 17.00.

Chętne osoby zapraszamy do zapisów.

Раді повідомити, що завдяки ініціативі нашої читачки - пані Малгожати - у відділенні No2 було організовано безкоштовний курс польської мови для біженців з України.

Вона адресована людям, які не знають мову і потребують набуття елементарних навичок. Його мета - полегшити спілкування, але це не професійний курс, який закінчується видачею сертифіката. Перші заняття відбулися в понеділок, 25 квітня.

Засідання відбуватимуться періодично, щопонеділка о 17.00.

Охочих запрошуємо до реєстрації.