15 PAŹ 2018

Tajemnice piramid - prelekcja Andrzeja Kapłanka

Plakat informacyjny

25 października (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na prelekcję Andrzeja Kapłanka pt. Kontrowersje wokół piramid w Gizie. Będzie to relacja z badań, które prowadził autor na płaskowyżu w Gizie uważanym przez starożytnych za "bramę do zaświatów".

Na podstawie dostępnej obecnie wiedzy Andrzej Kapłanek postara się udowodnić kontrowersyjną tezę, że Wielka Piramida nigdy nie była grobowcem Cheopsa.

Andrzej Kapłanek - inżynier, publicysta, prozaik, podróżnik, alpinista, żeglarz. W poszukiwaniu śladów dawnych kultur i zaginionych cywilizacji przemierzył Azję, Afrykę i Amerykę, podążając tropami archeologicznych zagadek, które pobudzają wyobraźnię, prowokują do tworzenia własnych hipotez i wywołują spory. Jest autorem kilkunastu książek z gatunku: podróżniczych, literatury faktu, biografii, tomiku wierszy oraz czterech książek o tematyce śląskiej. Kilka pozycji zostało przetłumaczonych na język rosyjski, czeski, angielski.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

MBP w Czeladź