30 SIE 2018

Startujemy z akcją Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków!

Plakat promujący akcję

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki, a wraz z nim Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek”. Nie pozostajemy w tyle! Zaczynamy nową akcję.

Pilotażowy projekt dla trzylatków rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze wiersze dla…" oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków będzie można odebrać we wszystkich czeladzkich placówkach MBP. Nie ma ograniczeń - Jeden Mały Czytelnik może równocześnie zbierać naklejki we wszystkich bibliotekach w mieście!

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak