25 LUT 2019

Spotkanie z Przemkiem Corso

Przemysław Corso

Wojciech Cejrowski, znany w całej Polsce kontrowersyjny podróżnik, wydał powieść przygodową z akcją... w Czeladzi!

26 marca 2019 r. o g. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Kopalni Kultury (ul. Trznadla 1), gdzie odbędzie się promocja najnowszej książki Przemka Corso pt. Miasto tajemnic.

Wstęp wolny! Zapraszamy

Cejrowski, już kilka lat temu wziął pod skrzydła młodego autora, Przemka Corso. Odkupił od niego prawa do serii przygodowo sensacyjnej o awanturniku i złodzieju zabytków, Robercie Karczu i został ich wydawcą sygnując je swoim nazwiskiem. Od lat Corso pozostaje jedynym pisarzem, któremu Cejrowski zaproponował współpracę.

- Po prostu lubię te książki i chcę je czytać. Corso wcześniej nikt nie znał, a mnie spodobało się "Podziemne Miasto", więc je kupiłem od niego, żeby gdzieś nie przepadło. Zapytałem go: "Panie, ma pan tego więcej?" A on właśnie pisał kontynuację. Rozwiązał umowę z poprzednim wydawcą i zacząłem go wydawać - informuje znany podróżnik. - Dzięki temu wiem, że kolejne książki powstaną. Corso ma wolną rękę... a ja raz na jakiś czas mam co czytać.

I rzeczywiście ma wolną rękę, bo zamiast zabrać Karcza w daleką egzotyczną podróż, tak jak miało to miejsce w "Mieście z gliny", Przemek Corso zabrał go w podróż do Czeladzi i Będzina.

Przemek Corso, choć na co dzień mieszkający w Legnicy, jest urodzonym Czeladzianinem, a praktycznie cała akcja jego najnowszej powieści ma miejsce właśnie w Czeladzi.

- Karcz podąża moimi śladami. Wiem, jak to brzmi, ale wielkie przygody mogą się dziać dosłownie za zakrętem - śmieje się autor i zapewnia, że to zdecydowanie najlepsza książka jaką napisał.

Czwarta część przygód archeologa i awanturnika, Roberta Karcza, spod pióra Przemka Corso, to długo wyczekiwana kolejna książka z przebojowej serii przygodowej, stanowiąca jak wszystkie poprzednie książki, samodzielną całość. Od premiery ostatniej książki o Karczu minęły prawie dwa lata, a na fabularne rozwiązanie i nowe przygody poszukiwacza przygód na szczęście nie trzeba będzie dłużej czekać.

W najnowszej książce Karcz trafia do Czeladzi, będzie musiał zmierzyć się z seryjnym podpalaczem, rozwiązać zagadkę Świętego Dyzmy i ujść z życiem. Szykuje się pożar stulecia.

Przemek Corso - pisarz, konferansjer, felietonista, scenarzysta teledysków. Autor bajek dla dzieci, książek o Robercie Karcz i bestsellerowej biografii "GrubSon - na szczycie".