01 LUT 2018

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszko

Plakat informacyjny

15 lutego o 17.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszko poświęcone jego najnowszej publikacji "Architekci włoskiego pochodzenia na terenie Zagłębia Dąbrowskiego".

Grzegorz Onyszko jest historykiem, regionalistą oraz autorem artykułów naukowych i popularnonaukowych. Aktywnie działa w lokalnych strukturach PTTK: jest m.in. inicjatorem organizowanych w Sosnowcu wycieczek krajoznawczych. Jego ostatnia książka jest poświęcona działalności włoskich architektów – Andrzeja Dell' Aquy, Henryka Marconiego i Franciszka Marii Laciego – na terenie obecnego Zagłębia Dąbrowskiego, w tym również samej Czeladzi.

MBP w Czeladzi, ul. 1 Maja 27.

Wydawcą jest FdZD, książka powstała w ramach dofinansowania ze środków Gminy Sosnowiec na realizację zadania publicznego miasta Sosnowca w dziedzinie kultury 2017 r.