05 CZE 2017

Senior dla Juniora

Spektakl "Senior dla Juniora"

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych w ramach projektu "Senior dla Juniora" prowadzonych przez Adama Kwapisza - aktora lalkarza, reżysera, animatora, prezesa fundacji qulturalne.pl.

Celem tych warsztatów było poznanie warsztatu aktorskiego, przynajmniej w minimalnym zakresie, pozbycie się lęku w byciu głównym obiektem zainteresowania i nabranie zaufania do partnerów. Wiedza i umiejętności przekazane przez prowadzącego zajęcia, wywarły duże wrażenie na uczestnikach. Udział w tych warsztatach przyczynił się do przełamania ich wstydliwości.

W ramach zajęć powstał spektakl "Opowieści podwórkowe", który został pokazany młodym widzom w Kopalni Kultury w dniu 4 czerwca 2017 roku. W spektaklu wystąpiły Słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Ewa Błaszczyk, Aleksandra Golda, Grażyna Kruszyńska, Maria Morawska- Ziemba.

Spektakl spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród naszych czeladzkich Juniorów. Czekamy oczywiście na podobne projekty w nowym roku akademickim :) i nowych uczestników warsztatów.