Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

03 WRZ 2019

Salon odrzuconych

Plakat informacyjny
Plakat informacyjny

Po wakacyjnej przerwie w działaniach kulturalnych Filia nr 2 wraca z nową mocą i pomysłami. Salon odrzuconych - wystawa malarstwa Czeladzkiej Grupy Artystycznej POINT to nasza najnowsza propozycja.

Grupa powstała w 2017 roku a jej pomysłodawcą i założycielem jest Krzysztof Zięcik, czeladzki malarz i animator kultury. Pomimo krótkiego okresu istnienia, Grupa była już kilkakrotnie doceniana w różnego rodzaju konkursach. Warto wymienić m.in.: IX Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literacko Plastycznego "Znaszli ten kraj" - wyróżnienie, Wojewódzki Konkurs Malarski "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny - II nagroda oraz nagroda specjalna. Szczególnie ważnym wydarzeniem dla członków POINT był udział w wystawie z okazji stulecia amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim 1918-2018 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W bibliotecznej Dwójce po raz drugi można oglądać obrazy osób należących do Grupy POINT: Anna Barańska, Katarzyna Drożyńska-Adamczyk, Jan Duda, Barbara Gnacik, Aleksandra Golda, Urszula Góra, Halina Jeska, Ryszard Kula, Alicja Mazela, Alfreda Mikusek, Mirosława Nowak, Irena Owsianka, Halina Pawełek-Niećko, Danuta Podjasek, Małgorzata Stefanek oraz Irena Wilanowska.

Wystawa dostępna jest od 03.09.19 do 30.09.19 w godzinach otwarcia placówki. Finisaż odbędzie się w ostatnim dniu trwania ekspozycji o godz. 17:00.

Zapraszamy.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl