Strona główna/Aktualności/Magia w supełku - wystawa rękodzieła Urszuli Stańczak

Magia w supełku - wystawa rękodzieła Urszuli Stańczak

31 Sierpnia 2023

„Kochaj to co robisz i rób to co kochasz.
Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku.”
David Cuschieri

Urszula Stańczak - szczęśliwa emerytka, która dopiero po zakończeniu pracy zawodowej znalazła więcej czasu na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Jest ich wiele, bo uwielbia czytać książki oraz spędzać czas na rozgrywkach w gry planszowe z przyjaciółmi. Jednak to przy makramie spędza najwięcej czasu, gdyż pozwala jej na rozwijanie swojej kreatywności oraz jest wspaniałą formą ekspresji.

Makrama kusiła ją od najmłodszych lat i epizodycznie pojawiała się w jej życiu w postaci zaplecionych bransoletek, breloczków do kluczy, a w dorosłym już życiu w postaci kwietników. Dopiero teraz jednak może poświęcić więcej uwagi i uczyć się różnorodnych sposobów wiązania, skręcania i zaplatania sznurków, co przekłada się na wykonywanie rozmaitych ozdób i praktycznych przedmiotów. Jest zafascynowana faktem, iż znajomość tylko kilku podstawowych splotów pozwala tworzyć różnorodne wzory, do których można wykorzystać najbardziej pospolity sznurek. Jej największą inspiracją jest natura, dzięki czemu powstają urocze sowy, kwiaty oraz liście, a nawet podwodny świat ryb i koralowców. Lubi również wyplatać małe ozdobne przedmioty domowego użytku. Jej wena twórcza również znajduje ujście w przepięknych wzorzystych makramach, które wisząc na ścianie zachwycają wielu odbiorców. W jej pracach można znaleźć również motywy duchowe w postaci pięknych aniołów. W prace wkłada cale swoje serce, by zręcznie tworzyć dopracowane dzieła.

Ozdoby z makramy można będzie podziwiać od 6.09.2023 - 31.10.2023 w galerii Filii nr 2 przy ul. Nowopogońskiej 227 d-e