15 MAJ 2018

SYMFONIA BARW - POINTILLER

Wystawa grupy Point

Od poniedziałku 14.05.2018 w bibliotecznej "Dwójce" prezentowana jest nowa wystawa plastyczna. Tym razem są to prace czeladzkiej grupy POINT, która powstała na początku 2017 roku w SDK ODEON w Czeladzi.

Jej pomysłodawcą oraz prowadzącym warsztaty jest Krzysztof Zięcik - animator kultury oraz znany malarz. W jej skład wchodzą: Anna Barańska, Alfreda Mikusek, Irena Owsianka, Urszula Góra, Danuta Podjasek, Małgorzata Stefanek, Aleksandra Golda, Halina Jeska, Barbara Gnacik, Irena Wilanowska, Teresa Bober, Katarzyna Drożyńska-Adamczyk, Alicja Mazela, Halina Pawełek-Niećko, Mirosława Nowak, Ryszard Kula, Jan Duda, Wojciech Mochalski, Barbara Strzelecka. Grupa tworzy techniką pointyzmu (z fr. pointiler - kropkować, punktować) polegającą na budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie gęsto rozmieszczonymi, różnorodnymi punktami i kreskami kładzionymi na płótno czubkiem pędzla.

Grupa Point została wyróżniona w IX edycji Konkursu poetycko-plastycznego "Znasz li ten kraj" organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Warto dodać, że prace grupy zakwalifikowały się do Festiwalu Sztuki ART PASION STKZD.

Serdecznie zapraszamy do oglądania obrazów na wystawie, która zakończy się FINISAŻEM w dniu 08.06.2018